Calmino a Ewopharma společně proti syndromu dráždivého tračníku (IBS)

0
Podijelite
 

Schaffhausen, Švýcarsko, 29.04.22 – Syndromem dráždivého tračníku (IBS) trpí 10-15 % evropské populace, ale správná diagnóza je stanovena u méně než 2 % případů. Velký počet pacientů se s příznaky potýká mnoho let. IBS je chronické onemocnění významně ovlivňující kvalitu života pacientů. Jedná se o soubor příznaků, které zahrnují opakované bolesti břicha a změny ve frekvenci stolice (průjem, zácpa nebo střídavě obojí). Dalšími typickými příznaky jsou nadýmání, pocit nafouklého břicha, plynatost a borborygmus. Hlavní příčina IBS není bohužel známa, a proto se léčba zaměřuje především na příznaky onemocnění.

PROIBS® - pomáhá léčit příznaky IBS
'PROIBS® je certifikovaný zdravotnický prostředek na léčbu příznaků IBS, jako jsou bolesti břicha, nadýmání nebo poruchy vyprazdňování (průjem a/nebo zácpa). PROIBS® obsahuje AVH200®, patentovaný extrakt z Aloe barbadensis. Mill. AVH200® má silné gelotvorné vlastnosti, díky nimž podporuje přirozenou bariérovou funkci střevní sliznice.

Vzhledem k tomu, že IBS je chronické onemocnění, je zásadní nabídnout pacientům léčbu, kterou lze aplikovat dlouhodobě – a tento požadavek PROIBS® splňuje. Ani při dlouhodobém užívání nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky a nejsou známy žádné interakce s jinými léky.

Inovativní farmaceutická společnost Calmino group AB, výrobce přípravku PROIBS®, provedla spotřebitelskou studii, do níž bylo zapojeno 1 003 osob. PROIBS® pomohl 94 % z nich. 91 % uživatelů pocítilo zlepšení v každodenním životě a 98 % účastníku studie by PROIBS® doporučilo ostatním. Více informací o studii naleznete na www.proibs.eu.

Společnosti Calmino group AB (Göteborg, Švédsko) a Ewopharma (Schaffhausen, Švýcarsko) uzavřely exkluzivní distribuční smlouvu pro území České republiky a Slovenska, jejímž cílem je uvést na trh přípravek PROIBS® k léčbě příznaků IBS. Tato smlouva zahrnuje veškeré marketingové a prodejní aktivity týkající se přípravku PROIBS® s účinností od dubna 2022.

Paní Simone Thomas, Senior Product Manager společnosti Ewopharma Group, uvedla: „Prostřednictvím přípravku PROIBS® přinášíme inovativní a certifikovaný zdravotnický prostředek na léčbu příznaků IBS. Tento produkt je na trhu ve Švédsku již více než 10 let. Je doporučován lékaři i dalšími zdravotnickými odborníky, a proto můžeme PROIBS® nabízet spotřebitelům s absolutní důvěrou. Máme velkou radost z toho, že pacientům s IBS nabízíme řešení, které jim pomůže zlepšit kvalitu života.“

Tobias Kisker, generální ředitel a zakladatel Calmino group AB, vyjádřil spokojenost nad tím, že se se společností Ewopharma podařilo navázat dlouhodobou a úspěšnou spolupráci. „V Calminu máme radost, že můžeme spolupracovat s dobře zavedenou a profesionální společností s bohatými zkušenostmi, jako je Ewopharma. Českou republiku a Slovensko vnímáme jako klíčový vstupní bod pro další trhy střední a východní Evropy.“